Nutella


Mám grafomanský sklony (smích) a už pár let si říkám, že jednou napíšu knihu. Až budu velká, to je jasný. Jednou možná napíšu autobiografii, možná nějaký lyrický či epický dílo. Nevím, je to ještě ve hvězdách, ale už teď cítím, že to bude velký!

Prozatím tu mám blog. Každý příspěvek – recept a článek – přesně mapuje mé životní období, nálady, radosti, události. A tak i v domácí nutelle se zrcadlí událost, radost a dobrá nálada. Po dlouhé době jsem strávila krásný den s nejdražší přítelkyní, která měla cestu do Prahy. Procházka, oběd, kávička, dortík a hodiny a hodiny povídání si. Setkání plné inspirace a nápadů. Nápad například i na přípravu domácí nutelly. Teď už jen vymyslet co s ní – jestli připravit další dezert anebo ji prostě jen tak sníst, nejlépe lžičkou.

IMG_3163

 • 1 hrnek lískových oříšků
 • 300 g čokolády (hořká, mléčná anebo mix)
 • 2 lžíce oleje bez chuti
 • 3 lžíce cukru (moučkového třtinového)
 • 1 lžíce kakaa
 • 1/2 lžičky vanilkového extraktu
 • špetka soli

Postup:

 1. Předehřejte troubu na 170 °C. Na plechu pečte oříšky 10-12 minut dokud lehce nezhnědnou. Vytáhněte plech z trouby a nechte oříšky lehce zchladnout. Nakonec oříšky zabalte do utěrky a drhněte je proti lince, abyste odstranili co nejvíce slupek. Nechte vychladnout.
 2. Ve vodní lázni rozehřejte čokoládu. Nechte chvíli odstát (vychladnout).
 3. V mixéru rozmixujte oříšky, dokud nevytvoří pastu. Přidejte zbylé ingredience kromě čokolády a znovu rozmixujte. Nakonec přidejte čokoládu a ještě jednou promixujte.
 4. Uchovávejte v uzavíratelné sklenici při pokojové teplotě. Směs je tekutější, nicméně po zchladnutí ztuhne. Trvanlivost max. 2 týdny.

IMG_3162

 

 

Zdroj: https://carujeme.cz/domaci-nutela/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s